Krótki warsztat o uzależnieniach
Zajęcia wprowadzające do zagadnienia uzależnień.
Uzależnienia mówią o konflikcie wewnętrznym: z jednej strony są niepożądane, a z drugiej, wskazują na przeżycia, które są ważne. Niezależnie od tego, jaki rodzaj substancji czy forma zachowań związana jest z uzależnieniem, zawsze występują tu stany „trzeźwości” i „upojenia”, które łączy specyficzna relacja. Uzależnienia mają wymiar indywidualny, ale też dzielą rodziny, społeczności i kulturę.
Psychologia zorientowana na proces pozwala badać znaczenie i naturę uzależnienia oraz tworzy szereg praktycznych narzędzi pozwalających na facylitację konfliktu, który leży u jego podstawy.
Uzależnienia – Cel zajęć
Warsztaty składają się z wprowadzenia teoretycznego, a następnie ćwiczeń (części praktycznej). Uczestnicy będą mieli w ich trakcie możliwość doświadczania i badania stanów (przeżyć), które są dla nich ważne, a które stoją u podstawy konkretnego uzależnienia. Większe umiejętności i wiedza o nich pozwolą na podejmowanie bardziej suwerennych decyzji i pełniejszą satysfakcję w tym obszarze. Wśród zagadnień poruszanych na zajęciach są np.: podmiotowość, papierosy, wolność, alkohol, kawa, świadomość, decyzje, narkotyki, seks, cierpienie, radość…
Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób, które ze względów osobistych lub zawodowych zainteresowane są nowymi perspektywami na zagadnienia uzależnień lub czują, że utknęły w jednej tożsamości (np. byłego alkoholika). Ma charakter rozwojowy i nie jest skierowany do osób z aktywnym, ciężkim uzależnieniem bądź w trakcie trzeźwienia. Zajęcia nie zastępują terapii uzależnień.
Miejsce: Filtrowa 69 lok 13, Warszawa >
Czas:
Cena: zajęcia nieodpłatne
Kontakt: Mikołaj Czyż, [email protected] >
Superwizja: Michał Duda
Konieczna wcześniejsza telefoniczna rezerwacja miejsca