Od poczucia braku możliwości do wielu możliwości – przeformułowanie w sytuacji konfliktu Warsztat o relacjach
Cel i obszar zastosowania
Dominujące rozumienie konfliktu i sposób jego rozwiązania opierają się na użyciu swojej przewagi fizycznej, pozycji, intelektualnej, psychologicznej, itp., w celu doprowadzeniu do zmiany (lub pożądanego stanu) u drugiej strony. Stosowanie tej strategii – mimo wielu zalet – rodzi też poważne negatywne skutki. Celem zajęć będzie prezentacja alternatywnego podejścia, w którym możliwość i odpowiedzialność za wprowadzenie zmiany leży na każdej ze stron. Przeniesienie uwagi z drugiej strony konfliktu na siebie i wyzwania stawiane przez treść konfliktu. To radykalne podejście podkreśla wolność, wybór i decyzję każdej ze stron, oraz wspiera przeniesienie zaangażowania z próby zmiany drugiej strony na poszukiwanie zmiany u siebie.
Założenia warsztatu odnoszą się do konfliktów relacyjnych (również w związkach, małżeństwach) i konfliktów w świecie.
Zajęcia są nieodpłatne i realizowane w ramach projektu Grundtvig organizowanego przez Instytut Psychologii Procesu. Wydarzenie jest częścią “Majówki z Psychologią Procesu”.
Miejsce: Filtrowa 69 m. 13, Warszawa >
Czas:
Cena: bezpłatne
Kontakt: Mikołaj Czyż, [email protected] >
Superwizja: Michał Duda.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca. W zgłoszeniu proszę przesłać imię, nazwisko oraz numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona.